Telefon
WhatsApp
  • 18 Haziran 2021, 13:52
Giydirme Cephe Sistemleri

Geniş formda olan yüksek katlı binaların dış görünüşüne şıklık kazandıran giydirme cephe sistemleri binaların hantal bir görünümden uzakta olmasını sağlamaktadır. Bu cephe sistemi takma cephe, perde veya duvar cephe olarak da adlandırılmaktadır. Çok katlı olan binaların dış cephelerinin çoğunlukta cam kullanılarak kaplanması sistemidir.

Giydirme Cephe Sistemi Avantajları
Giydirme cephe sistemleri dış etkilerden ve güneş ışınlarından koruyucu niteliktedir. Yalıtım kullanılmasını sağlayarak enerji tasarrufu elde eder. Hafiftir ve estetik bir görüntü sağlar. Uygulama yapılan binayı gürültüden, yağmurdan, rutubetten, kinetik enerjiden korumaktadır. Bakım ve onarım bakımından daha az maliyetlidir. Ayrıca binada oluşan çatlakların görünümünü de engellemektedir.

Giydirme Cepheleri Çeşitleri
Cephe sistemi içerisinde kullanılan panellerin ağırlık durumlarına göre 2 şekilde sınıflandırma yapılmaktadır. Ağırlığı 100 kg / m2 den büyük olan panellerin kullanıldığı sistemlere ağır asma giydirme cephe sistemi denilmektedir. Ağırlığı 100 kg / m2 den küçük olan panellerin kullanıldığı sistemlere hafif asma giydirme cephe sistemi denilmektedir.

Ağır asma giydirme cephe sistemleri beton esaslı paneller kullanılarak yapılmaktadır. Bu sistemde normal beton, gaz beton ve hafif beton kullanılır. Beton ısı iletkenlik katsayısı yüksek olan bir malzeme türüdür. Bu sebeple bu şekilde yapılan cephe sistemlerinde ısı yalıtımı zorunlu bir uygulamadır. Hafif asma giydirme cephe sistemleri camın doğrama sistemine göre çeşitlenmiştir. Sistem kurulumunda cam doğrama yuvasının içerisine yerleştirilir ve tüm kenarları doğrama çıtası ile örtülür.

Paylaş

Alüminyum Silikon Cephe Giydirme

Alüminyum Dış Cephe Fiyatları

Cephe Kaplama Sistemleri

Giydirme Cephe Sistemleri

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0 (342) 271 4 271

BİZ SİZİ ARAYALIM