Telefon
WhatsApp
  • 12 Temmuz 2021, 11:29
Silikon Cephe Sistemleri

Silikon giydirme cephe sistemi , binalara yüksek prestij ve zengin cephe görünümü kazandırdığı için çok tercih edilmektedir. Camın sadeliğinin ve asaletinin ön plana çıktığı silikon giydirme cephe sistemleri, yapıya komple bir şıklık getirmektedir.

Alüminyum düşey ve yatay taşıyıcı profillerle alt konstrüksiyon oluşturulur. Camlar fabrika ortamında özel testlere tabi tutularak mesafe belirleyici bant (Norton bant) ve bonding silikonu ile yapıştırılır kaset profillerine yapıştırılarak sistem detaylarına göre kasa haline getirilir. Yatay ve düşey profiller çelik ankrajlarla katlar arasındaki döşemeye montaj yapılarak , ana karkas oluşturulmaktadır. Daha önce hazırlanan kasetler halindeki cam paneller, klips yardımıyla önceden hazırlanmış olan karkaslara monte edilmektedir. Bu sistemde bina içerisinden cam montajı yapmak mümkündür. İki cam modül arasındaki fuganın genişlik ve derinlikleri mimari ve statik gerekliliklere bağlı olarak farklı ebatlarda çözülebilmektedir.

Gerekli güvenlik testlerinin ardından camlı kasetler, alüminyum konstrüksiyon üzerine sistem aparatlarıyla bağlanır. Strüktürel silikon cephenin spandrel farklı panel yapılabileceği gibi film kaplı ısıcam paneller veya film kaplı tek camdan oluşan arkası ısı yalıtımlı paneller de yapılabilir. Dışa açılan gizli kanatlar dışarıdan asla fark edilmez. Kasetler arasında yalıtım için epdm fitiller kullanıldığından silikon uygulanmasına gerek yoktur.

Paylaş

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0 (342) 271 4 271

BİZ SİZİ ARAYALIM